Projekt Winyl

27 lutego o godzinie 18:00 odbył się wernisaż wystawy fotografii artystycznej w Ratuszu. Autorami są młodzi ludzie, uczestnicy sekcji fotograficznej, działającej w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Trzebnicka młodzież pod moim okiem ujęła w kadrach historię, zagadkę, kolory i osobowość…
Fotografie prezentują sylwetki młodych artystów, które wraz z płytami winylowymi, wyjętymi ze zbiorów TCKiS, współtworzą niezwykły plan zdjęciowy. Niektóre zdjęcia wywołują wspomnienia, inne intrygują, a każde z nich posiada inny charakter, jednak wszystkie łączy magia miejsca, które tak naprawdę już nie istnieje. Fotografie przedstawiają wnętrze budynku Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu sprzed remontu. Połączenie starych pomieszczeń i sal z klasyczną formą muzyki, jaką jest winyl, dało zamierzony, niekonwencjonalny efekt.
Wydarzenie zgromadziło wielu gości, w tym również innych świetnych fotografów. Już od wejścia wszystkich gości witała nastrojowa atmosfera, którą tworzyły światła świec oraz gustownie nakryte stoły. Sala wystawowa również nabrała w tym dniu szczególnego charakteru, nie tylko dzięki świetnym fotografiom, ale także niebanalnemu wystrojowi wnętrza, który współtworzyły płyty winylowe zwisające z sufitu. Uczta wizualna i dyskusje artystyczne odbywały się przy słodkim poczęstunku i dźwiękach muzyki wszechczasów, odtwarzanej z gramofonu.

Projekt Winyl doczekał się również drugiej edycji:
http://www.gckis.trzebnica.pl/1596/winyl-ii.html