Lumina Park w Zamku Topacz

W zimie, jak to w zimie jest ciemno i zimno, więc szukamy światła w każdej postaci. Każdy promień słońca jest na wagę złota i sprawia radość. Gdy zapada zmrok, trzeba ratować się substytutami światła. Wyruszyliśmy więc do świetlistych ogrodów Lumina Park w Zamku Topacz. Tegoroczne iluminacje działają pod nazwą Tajemnicze Ogrody, na które składają się przeróżne tematy.
Spacer rozpoczęliśmy w Ogrodzie Gier, gdzie „pograliśmy” w Scrabble i domino. W Ogrodzie Dziwów sprawdziliśmy kolekcję szalonego podróżnika, a w Ogrodzie Skarbów zachwyciliśmy się bogactwem, które emanowało złotym światłem.
Następnie udaliśmy się do Ogrodu Muzyki, gdzie czekała nas uczta dla uszu w rytm orkiestry rockowej. Ogród na Wodzie był pełen dzikich zwierząt, a na stawie mogliśmy podziwiać ogromne świetliste kwiaty.
Największe wrażenie zrobił na nas Ogród Sztuki. Miejsce pełne artystycznych wizji, pobudzających wyobraźnię. Między drzewami spotkaliśmy Władców Lasu, Abstrakcyjne Maski, Świetliste Głowy, Latające Balony i Meduzy… Usiedliśmy też na ławeczce zakochanych.
Ogród Strachów przypadł do gustu Szymonowi, Maks natomiast poczuł niepokój i szybko opuścił to miejsce.

Ostatnim etapem naszej podróży po Ogrodach było świetlne show – drzewo życia.